Jak szybko schudnąć | Na zdrowie - z naturą do zdrowia

czwartek, 10 lutego 2011

Jak szybko schudnąć

Jak szybko schudnąć

to artykuł,. który pochodzi z serwisu www.Artelis.pl, a którego autorem jest Piotr KowalińskiJak szybko schudnąć? Wiele osób codziennie zadaje sobie takie pytanie. Często oznacza to zrzucenie sporej ilości kilogramów - chociażby piętnaście kilo - w ciągu dwóch miesięcy. Niestety, medycyna nie pozostawia na tych marzeniach suchej nitki.
Oprócz tego jest szansa, iż doświadczymy efektu jojo, bo najczęściej diety cud są odpowiedzialne za błyskawiczne zrzucenie tłuszczu. Jemy, stosujemy chociażby głodówkę, a potem wracamy do normalnych posiłków, jedząc jeszcze więcej. Dlatego, zamiast gazetowych porad odżywania się na kilka tygodni, bardziej opłaca się udać do lekarza, czy do księgarni, gdzie będziemy mogli nabyć książki specjalistów o odżywianiu.
Skupiam się w tym tekście na posiłkach, ponieważ to one są główną przyczyną odchudzania, a przynajmniej z takimi opiniami można się spotkać. Ćwiczenia fizyczne są odpowiedzialne za rozwój mięśni, ale byłam świadkiem, zarówno na sobie, jak i moich znajomych, zrzucania ciężaru tylko dlatego, że stosowali oni aktywność fizyczną.

Uściślijmy:  schudnięcie to dieta. Za zdrowie odpowiedzialne są ćwiczenia. Nie można z odchudzaniem się śpieszyć, ale jeśli już musimy tak to realizować, to przede wszystkim zajmijmy się posiłkami.
Specjaliści od zdrowego odżywiania są zgodni: najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na odchudzanie to zrzucanie pół kilograma tygodniowo. Wówczas nie ma ryzyka, że nasz organizm popadnie w tarapaty. Jeśli potrzebujemy mniejszej ilości tłuszczu w organizmie, to dogadajmy się z lekarzem, bo jeśli tego nie potrzebujemy choćby dla operacji, odstawmy ten pomysł na bok. Pół kilograma tygodniowo powinno nas zadowolić całkowicie.
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od ograniczania jedzenia. Nie radzę wykonywać tego zalecenia w sposób nachalny: wszystko w swoim czasie, na przykład zamiast dwóch kromek rano, jemy jedną. Po siedmiu dniach nasz organizm, jeśli nic mu nie dolega specjalnego, powinien przyzwyczaić się do takiej porcji i nie narzekać. I, oczywiście, ćwiczenia fizyczne, o których jednak opowiem przy innej okazji.
Co jeszcze? Słodycze - najlepiej nie jeść wcale, ale jak już musimy, to tylko raz w tygodniu. Oczywiście, nie rezygnujemy ze śniadania, ba! Lekarze twierdzą, że najlepiej jeść pięć małych posiłków dziennie, w tempie co trzy godziny. Oczywiście można stosować dodatkowe przybory do walki z tłuszczem: herbata pu-erh, herbata zielona, rezygnujemy z czarnej, gdyż ona zawiera jednak sporo kalorii.
Na podwieczorek najlepiej zastosować owoce, a na obiad niezbyt ciężki obiad. Oczywiście nie tykamy napoi typu oranżada, Coca Cola, zamiast tego ponoć najlepszym wyjściem jest wypijanie dwóch litrów wody. Gdy jesteś głodny, to poleca się szklankę tego napoju, jednak nie we wszystkich przypadkach to działa.
Czasami człowiek po jej spożyciu robi się jeszcze bardziej zgłodniały, ale wówczas warto skontaktować się z lekarzem, bo to nie jest sytuacja w normie. Jeśli zaś chodzi o kawy, to, jeśli jest nam ona niezbędna do życia, najwyżej jedna dziennie. A cukier w napojach? Wynocha! Zrezygnujemy ze słodzenia, to zauważymy, że będzie nam o wiele łatwiej zrzucić nadwagę.
Jest kilka popularnych diet, które różni ludzie stosują, chwalą je i piszą o nich książki. One mogą nam pomóc, ale niekoniecznie musimy z nich zrezygnować po jakimś czasie. Przykładowo, dieta rozdzielna pozwala nam nie tylko zrezygnować z tłuszczu w początkowej fazie jej stosowania, ale także na utrzymanie prawidłowej wagi. W skrócie: trzy rodzaje pokarmów: neutralne, białkowe i węglowodanowe.
Tych dwóch ostatnich nie wolno ze sobą łączyć. Warto poczytać o tym odżywianiu więcej w literaturze, gdyż efekty stosowania takiego stylu odżywiania widziałam na własne oczy i po roku osoba z nadwagą ma bardzo dobrą sylwetkę, nie widać po niej zbędnych kilogramów. A chodzą pogłoski, że bardzo podobne zasady są zawarte w Biblii.
Jeśli zastanawiasz się jak szybko schudnąć, to musisz się zadowolić ograniczeniem jedzenia i ćwiczeniami. To minimum, które na to pozwala. I maksimum szybkiego odchudzania to pół kilograma w ciągu tygodnia.

---
Piotr K.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zaklinacz wagi


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly